Kodėl ypatingos surišamos peteliškės?

Kadaise visos peteliškės buvo tik surišamos. Šio kaklo aksesuaro protėviai yra kilę iš Kroatijos kalnų. Tose atšiauriose vietoviese vietiniai kareiviai dėvėdavo puošnias medžiagos skiautes, sulaikančias jų marškinių kraštus ir šildančias kaklą.

cravat4

XVII amžiuje kroatų samdiniai vykstant Prūsijos karui surado darbo vakarų Europoje, tuo tarpu prancūzų kilmingieji, tuomet diktavę madą visam civilizuotam pasauliui, atrado nematytą grožį šiuose kaklo apdaruose.

Netrukus peteliškės (prancūzų vadinamos cravats, pagal jų pirmuosius nešiotojus, kroatus) tapo tikra mados sensacija ir papuošė elito kaklus.

louis1667

Prancūzijos karalius Liudvikas XIV, Karalius Saulė, pamėgo kaklo juostas ir padėjo joms išpopuliarėti plačiai Europoje.

Kaklo juostos ne tik neleisdavo šeimininko kaklui sušalti. Svarbus buvo ir paskutinis rišimo akordas – mazgo sumezgimas. Jis  atskleisdavo nešiotojo išmonę, padėdavo išsiskirti iš kitų.

Šiais laikais peteliškės dažniausiai rišamos keletu būdų ir yra ne daugiau nei ištaiginga dekoracija, akcentuojanti žmogaus aprangos stilių. Negana to, dabar lengvai galima rasti jau paruoštų devėti užsegamų (angl. clip-on) arba iš anksto surištų (angl. pre-tied) peteliškių.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Visgi išmokti pačiam surišti peteliškę yra tikrai įdomi patirtis, atskleidžianti vyro dėmesį detalėms, tarsi kilstelėjanti virš kitų. Tai tikrai nesudėtinga, tik, kaip ir bet kokiam užsiėmimui, tam reikalingos nuoširdžios pastangos ir praktika.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Savo rankomis surištos peteliškės banguotumas ar nedidelė asimetrija yra tai, kas suteikia jūsų aksesuarui savito, originalaus grožio. Tobulai taisyklingi daiktai neretai stebėtojo akiai atrodo „šalti“, lyg padaryti ne žmogaus ranka. Tad nebijokite save išreikšti laisvoku ar standžiu peteliškės mazgu, gal kiek per drąsiai išlindusia ausele!

Vienintelė taisyklė, kurios reikėtų laikytis visiems peteliškių savininkams – dirželis turi glotniai glusti aplink kaklą (ne veltui jo ilgis yra reguliuojamas). Kitu atveju peteliškė it nusiminusi nusvyra ir jos grožis tampa matomas tik batų nosims.

domanto3

TadaoCern nuot.

Svarbiausia yra nebijoti! Jei norėsite gyvo patarimo rišantis peteliškę, užsukite į pas mus peteliškių namus, su malonumu padėsime išmokti ar tiesiog surišime peteliškę šventės dieną.

Peteliškių namuose siūlome kelių skirtingų formų surišamas peteliškes iš itališko šilko, lietuviško lino, medvilnės.

img_8696-001

Simonos Kuzminskaitės nuotr.

Pasirinkę dvipusę galėsite laisvai improvizuoti ir išgauti bent keturis skirtingus peteliškės variantus. Džiaugsitės ne tik rezultatu, bet ir procesu. Dovanodami tokį aksesuarą įkvėpsite brangų žmogų ne tik pasipuošti, bet ir skirti kelias minutes tik sau.

Surišama peteliškė – smagus ir stilingas iššūkis!

linine_surisama

Norėtumėte įsigyti šį aksesuarą?

Užpildykite žemiau esančią formą ir su Jumis susisieksime per artimiausias 8 valandas.

Prekes išsiunčiame iškart po apmokėjimo Jums patogiu būdu (registruotu paštu, per paštomatus ar kurjerius).

Rezervuotus aksesuarus galite atsiimti peteliškių parduotuvėje “Dom Bow Ties” (Stiklių g. 6, Vilnius).